V Občini Cerknica že nekaj let deluje sistem prvih posredovalcev, ki se odzovejo na poziv ob srčnem zastoju, hudi krvavitvi ali ob tujku v dihalih, na zahtevo zdravnika. Gre za vzpostavitev mreže prostovoljcev, ki na pomoč prihitijo še pred reševalci, ki v težkih situacijah do nesreče potrebujejo dalj časa. Prvi posredovalec je lahko vsaka polnoletna oseba, tudi če ni operativni član gasilskega društva. Članstvo v društvu je le pogoj zaradi zavarovanja za primer poškodbe na intervenciji. Zato vabimo vse krajane in krajanke, ki bi se želeli vključiti v sistem prvih posredovalcev da se nam pridružijo. Tečaj bo potekal 17.4 (ob 16.30) in 18.4 (ob 8.00) v ZD Cerknica. Tečaj se nato obnavlja letno. Na tečaju se naučite pravilnega oživljanja z uporabo AED in dihalnega balona, oskrbeti krvavitve in pomagati pri dušenju zaradi tujka.
Za več informacij in prijave se obrnite na pomočnico poveljnika za prvo pomoč Anito Gnezda na 041 329 833.
Prvi posredovalci cerknica