V soboto, 8.2.2020, je v prostorih gasilskega društva Unec potekalo predavanje na temo “Psihosocialna pomoč po intervencijah”. Zanimivo predavanje nam je pripravila Vesna Turšič iz PGD Cerknica, zaupnica, ki ima opravljen tečaj pri Upravi Rs za zaščito in reševanje. Naloga zaupnika je psiholoska podpora, ki jo nudi posamezniku ali skupini zaradi psihosocialnih obremenitev. Program je sicer naravan za pomoč gasilcem in reševalcem in je namenjen pogovoru in razreševanju travm zaradi težke intervencije. Na območju GZ Cerknica imamo usposobljena dva zaupnika in sicer Vesno Turšič iz PGD Cerknica in Luka Zalokarja iz Jamarskega drustva Rakek. Udeleženci predavanja smo se seznanili s tem, kako poteka psihološka pomoč, kdaj za to zaprosimo kdaj, zaradi psihičnega stanja posameznika, zaupnik ne zadostuje in je potrebno vključiti dodatno pomoč psihologa. Prav tako, smo se seznanili s tem, kaj predstavlja stres in s travmatičnimi dogodki pri gasilcih. Vsi prisotni smo se strinjali, da so taka predavanja za nas gasilce potrebna in da je potrebno nadaljevati z delom v tej smeri. Predavanja smo se udelezili člani PGD Ivanje selo, PGD Rakek, PGD Planina in PGD Unec, ki je tudi organiziral ta dogodek.