V soboto, 10.06. se je ena ekipa treh članov PGD Unec udeležila tekmovanja prvih posredovalcev v Cerknici. Bilo je več delovnih točk, kjer so bili različni scenariji. Na eni je bila popolna zapora dihalne poti, na drugi neodziven otrok, na tretji prometna nesreča, na četrti stisk v prsnem košu.. scenariji so bili odlično izvedeni in predvsem dober trening za nadaljne. Ekipa #Uncuncunc je dosegla odlično drugo mesto. Čestitke!
Tekmovanje je bilo izvedeno v okviru občinskega praznika. Na parkirišču so se med 9. in 14. uro ob Dnevu zaščite in reševanja predstavili Slovenska vojska, policija, regijski štab civilne zaščite za Notranjsko, Gasilska zveza Cerknica, Klub vodnikov reševalnih psov Postojna, jamarsko društvo Rakek in Zdravstveni dom Cerknica.