Sosednje društvo, PGD Ivanje selo, je v soboto 6. 7. 2019, organiziralo prvi gasilski rally. Sprejeli smo povabilo in se z voziloma GVV1 in GVGP udeležili tekmovanja. Skupini s petimi člani in članicami smo se nekaj pred 18. uro prijavili na komisiji A, kjer smo dobili vsa potrebna nadaljnja navodila. Prvo točko, vajo z vedrovko, smo opravili še pred samim začetkom vožnje, nato pa začeli z okrog 10 kilometrsko vožnjo. Prejeli smo potno knjigo, v kateri so bila navodila za pot zelo dobro razložena, tudi sama trasa je bila dobro označena. Sledila je druga točka, kjer smo s požarnimi metlami in naprtnjačami pogasili požar v naravi, ki so ga predstavljale plastenke, razporejene po gozdu. Po opravljeni vaji, smo se odpeljali do naslednje točke, ki ni zahtevala fizičnih, ampak miselne spretnosti, gasilske vislice. Iskano besedo sta obe skupini brez težav hitro našli in se tako že podali na pot preko Prangerja, kjer nas je čakala uprizorjena nesreča v gozdu. Ker v operativi veliko pozornosti namenimo vajam iz prve pomoči, je potekalo reševanje hitro in brez zapletov. Tako nas je čakala samo še zadnja točka, navezava vozljev in pot do cilja. Za celotno pot, z nekaj postankov zaradi čakanja na 4. točki, smo potrebovali dobro uro, ki pa je bila zelo zanimiva in polna smeha. Na koncu so se člani uvrstilii na 1., članice pa na 2. mesto. Organizatorjem se zahvaljujemo za dobro organizirano tekmovanje in zabavo, ki je trajala do jutranjih ur.
Gasilski rally 2019 - PGD Ivanje selo