V nedeljo dopoldne smo kot del prvega voda GZ Cerknica odšli na pomoč pri gašenju večjega požara na območju Cerja na Krasu. Čez celoten dan je potekalo tudi gašenje iz zraka s pomočjo štirih helikopetrjev slovenske vojske in policije, popoldne pa je na pomoč prišel tudi Canadair iz sosednje Hrvaške. Največjo težavo na terenu je predstavljala burja, težko dostopen teren in neeksplodirana ubojna sredstva, ki so tekom intervencije večkrat eksplodirala, zato je bila aktivirana tudi Državna enota za varstvo pred neeksplodiranimi ubojnimi sredstvi severnoprimorske regije, gašenje pa so nadrozovali pirotehniki. Skupno je požare gasilo preko 400 gasilcev iz več slovenskih regij, pogorelo pa je okoli 400 hektarjev površine.
Iz našega društva so sodelovali 4 gasilci in 1 gasilka z vozilom GVV-1. Vsi so se v ponedeljek srečno vrnili domov.
Trenutno je na območju Postojne, Nove Gorine in Kopra razglašena zelo velika požarna ogroženost, zato je vsakršno kurjenje v naravnem okolju strogo prepovedano. Požari se lahko zaradi velike suše, ki jo imamo hitreje širijo, pomanjkanje vode pa tudi otežuje delo gasilskih društvom.