Čez vikend sta se dve članici našega društva udeležili usposabljanja za tehnično reševanje. Izobraževanje je potekalo tri dni v Centru za zaščito in reševanje na Igu. Tečajniki so dva dni namenili teoriji, kjer so spoznali pravilne postopke posredovanja ob prometnih nesrečah, potresih, reševanju iz višine in globine ter osnove prve pomoči in varnosti pri delu. Zadnji dan je bil namenjen prenosu teoretičnega znanja v prakso. Prehajali so med različnimi nalogami in rokovali z orodjem namenjenim reševanju iz vozila ter prenašali ponesrečenca izpod ruševin nastalih zaradi potresa. Obnovili so tudi znanje vrvne tehnike, se spustili iz stolpa in reševali ponesrečenca iz globine. Za zaključek so se spoznali še z delom z visokotlačnimi dvižnimi blazinami. V treh dneh so prejeli veliko znanja, ki jim bo prišlo prav ob posredovanju v različnih intervencijah. Nika in Anita se zahvaljujeta inštruktorjem in sotečajnikom za prijetno usposabljanje, mi pa jima iskreno čestitamo za uspešno opravljen tečaj!