V nedeljo 16.4. ob 16.30 smo se štirje člani PGD Unec odpravili na kraj, kjer je potekala jamarska reševalna akcija.
Odnesli smo jim hrano in vse takrat potrebno. Ker je bila dodatna pomoč več kot očitna, sta dve članici ostali na akciji, kjer sta pomagali pri oskrbi zdravstvenih pripomočkov, transportu hrane in pijače. Skrbeli smo, da so bili agregati, ki so napajali razsvetljavo poti do jame, vedno polni. Ob 0.30 uri je prišel znak, da so poškodovanko pripravili na dvig. Eno uro pred vrhom jame so sprožili pozivnike, da so prišli še ostali gasilci iz sosednjih društev. Začel se je transport do reševalnega vozila, ki je bil zaradi spolskega terena otežen, zato je imel vsak ob sebi še dodatnega gasilca za pomoč ob zdrsu.

Ani želimo uspešno in hitro okrevanje.